Vymáhanie pohľadávok

Vymáhanie pohľadávok


Takmer každý podnikateľ sa dostane do situácie, kedy mu odberateľ neuhradí záväzok či už v plnej výške alebo čiastočne. Dôvod vzniknutého záväzku je individuálny. Niekedy ide o platobnú neschopnosť odberateľa z dôvodu vysokých pohľadávok čo by sme označili ako ten najčastejší prípad. Ďalší z dôvodov býva vysoká zadlženosť odberateľa, kedy jeho výdaje presiahnu príjmy alebo stagnujúca spoločnosť, ktorá je v úpadku.

Dôvodov platobnej neschopnosti je nespočetné množstvo a preto pomocou dostupných informácií od klienta alebo z úradov štátnej správy a iných portálov zisťujeme priamu príčinu alebo jej predpoklad. V ďalšom kroku kontaktujeme Vášho dlžníka a snažíme sa korektným spôsobom pristúpiť k dohode. V rámci komunikácie zbierame dôležité údaje vhodné na určenie postupu vymáhania pohľadávky a vyhodnotenie situácie. Po týchto krokoch informujeme nášho klienta o možných postupoch, konkrétnej situácií dlžníka a o predpokladoch akcií dlžníka a ich predchádzaniu.

Vaše pohľadávky vymáhame v niekoľkých krokoch, bez odrádzajúcich zastrašovaní dlžníkov, ktorá zväčša vedie k ignorácií, legálnou cestou a hlavne vždy s individuálnym prístupom.

Na základe skúseností v oblasti vymáhania pohľadávok vieme usúdiť, že štandardné “vymáhacie” spoločnosti postupujú v rozpore so zákonom, nedisponujú licenciou, vyvíjajú nátlak na dlžníka a vo výsledku dlžníka buď prinútia uhradiť pohľadávku alebo dlžník podstúpi také kroky aby pohľadávku a komunikáciu úplne eliminoval. V takýchto prípadoch nie len že prichádza k vyššie menovaným bodom ale aj k zmareniu vymáhania pohľadávky a následne šíreniu negatívnej reklamy voči Vašej spoločnosti čo nie je zrovna najlepší marketingový nástroj. Je pre to dôležité aby ste zverili svoju pohľadávku správnej spoločnosti či osobe, ktorá zvolí správny postup vymáhania pohľadávky a Vašu spoločnosť neohrozí v žiadnej miere.

Máte záujem túto službu? Kontaktujte nás!


Naše referencie:

Este nikdy som nezazil tak profesionalne spravanie, ako u firmy GLOBERG – Accounting. Vdaka nim mam konecne uctovnictvo v poriadku. Ak niecomu nerozumiem, alebo spravia krok, ktory mi nieje jasny, vysvetlia mi to zrozumitelne.

vedenie-uctovnictva
Martin UhrinaCEONONSTOP POTRAVINY

Mozem len odporucit! Flexibilne a ustretove jednanie, ktore nema u nikoho ineho obdobu. Profesionalny pristup, kvalitny a nadstandardny servis!

vedenie-uctovnictva
Erik GiertlCOFFEE TAXI

V mene obcianskeho zdruzenia KASPIAN sa chceme podakovat firme GLOBERG-Accounting za sluzby, ktore nam poskytuje a ulahcuje administrativnu cinnost. Flexibilne reagovali na nase potreby. Komunikacia a nasledny servis prebieha na kvalitnej urovni. Urcite odporucame.

vedenie-uctovnictva
KASPIAN