Účtovníctvo BOLT

Účtovníctvo BOLT


Poskytujeme vedenie účtovníctva spoločnostiam, ktoré podnikajú prostredníctvom digitálnej platformy BOLT. Vedenie účtovníctva pre spoločnosti, ktoré podnikajú cez túto platformu sa v základe nelíši od štandardnej spoločnosti avšak má svoje podstatné záležitosti.

Prvou je objem faktúr. Ako iste viete, každá jazda prostredníctvom digitálnej platformy je vlastne jedna vydaná faktúra. Ak vezmeme do úvahy ten fakt, že mesačne Vy a prípadne Vaši zamestnanci zveziete 300 klientov, znamená to 300 faktúr. Tento objem dát je potrebné spracovávať priebežne a súvislo aby neskôr neprišlo k vysokému návalu.

Ďalší odlišný spôsob vedenia účtovníctva pre spoločnosti podnikajúce na digitálnej platforme BOLT je ten, že všetky prijaté faktúry (teda provízie) sú uhrádzané vzájomným zápočtom. Nedochádza teda k priamemu prevodu financií a úhrade faktúry za províziu. Ešte pred vyplatením Vašej odmeny Vám je vyplatená suma ponížená o províziu.

DPH a BOLT – ak už ste partnerom spoločnosti BOLT iste ste sa stretli s požiadavkou registrácie u správcu dane na platcu DPH podľa § 7a. Tento paragraf resp. táto registrácia slúži na odvod DPH z prijatých a dodaných služieb či tovarov mimo krajiny SR. V praxi to teda znamená, že provízia, ktorá Vám je vyfakturovaná, uhradená zápočtom a teda stiahnutá s výplatnej sumy, podlieha dani z pridanej hodnoty. Odberatelia (Vaša spoločnosť a iné) týchto služieb sú povinný odviesť daň z pridanej hodnoty v mieste dodania – teda na Slovensku..

Zrážková daň a BOLT – od 01.01.2018 podľa § 43 Zákona o dani z príjmov, digitálna platforma UBER podlieha 19%-nej zrážkovej dani. Tí daňovníci, ktorí využívajú na sprostredkovanie svojho predaja zahraničné digitálne platformy, sú povinný zrážať daň z platieb za sprostredkovanie plateným zahraničným operátorom digitálnej platformy, ak si tieto platby uplatňujú ako daňový náklad. Zrážková daň však platí do tej doby, kým si spoločnosť BOLT, O.U. nezriadi prevádzkareň v Slovenskej republike, alebo jej bude zriadená z úradnej moci. Zatiaľ nie je žiadne oficiálne vyjadrenie ktoré potvrdzuje ich registráciu.

eKasa (VRP) – v novembri 2019 finančná správa vydala usmernenie týkajúce sa eKasy a VRP používania pre vodičov digitálnych platforiem BOLT / UBER / HOPIN ktoré si môžte pozrieť kliknutím na tento odkaz. Finančná správa informovala o povinnosti používania VRP resp. eKasy aj pri poskytovaní služieb prostredníctvom týchto digitálnych platforiem.

Vedenie účtovníctva spoločnostiam – „BOLT“ zahŕňa

 • Zvýhodnená cena za účtovné položky BOLT (Faktúry) oproti štandardným
 • Kontrolný výkaz
 • Súhrnný výkaz
 • Zápočty
 • Evidencia záväzkov a pohľadávok
 • Mzdy a personalistika
 • Knihy jázd (na vyžiadanie)
 • Účtovanie PHM
 • Správa a odpisovanie majetku
 • Optimalizácie dani a výdavkov
 • Štatistika (na vyžiadanie)
 • Odosielanie výkazov do sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní
 • Odosielanie výkazov na finančnú správu

Máte záujem o túto službu? Kontaktujte nás!


Naše referencie:

Este nikdy som nezazil tak profesionalne spravanie, ako u firmy GLOBERG – Accounting. Vdaka nim mam konecne uctovnictvo v poriadku. Ak niecomu nerozumiem, alebo spravia krok, ktory mi nieje jasny, vysvetlia mi to zrozumitelne.

vedenie-uctovnictva
Martin UhrinaCEONONSTOP POTRAVINY

Mozem len odporucit! Flexibilne a ustretove jednanie, ktore nema u nikoho ineho obdobu. Profesionalny pristup, kvalitny a nadstandardny servis!

vedenie-uctovnictva
Erik GiertlCOFFEE TAXI

V mene obcianskeho zdruzenia KASPIAN sa chceme podakovat firme GLOBERG-Accounting za sluzby, ktore nam poskytuje a ulahcuje administrativnu cinnost. Flexibilne reagovali na nase potreby. Komunikacia a nasledny servis prebieha na kvalitnej urovni. Urcite odporucame.

vedenie-uctovnictva
KASPIAN