Právne vzťahy

Právne vzťahy


Podnikanie so sebou nesie istú mieru rizika a zodpovednosti a nie je zriedkavé že pri Vašej práci a zamestnávaní vzniknú spory voči zamestnancovi či obchodnému partnerovi.

Právo a právne normy sa realizujú hlavne v právnych vzťahoch, ktorých účastníkmi sú adresáti právnych noriem. Títo účastníci v právnych vzťahoch vystupujú ako nositelia oprávnení a právnych povinností. Právne vzťahy sú teda hlavnou formou realizácie práva. Právna norma ustanovuje, na základe akej právnej skutočnosti môže právny vzťah vzniknúť, zmeniť sa a zaniknúť, kto môže byť subjektom konkrétneho právneho vzťahu a aké práva a povinnosti majú tieto subjekty. Právne vzťahy sú založené a vznikajú poväčšine na základe prejavu vôle niektorého zo subjektov alebo všetkých zúčastnených subjektov.

Poskytujeme poradenstvo a zastupovanie v rámci pracovno-právnych vzťahov, obchodných vzťahoch a riešenie vzniknutých situácií v týchto vzťahoch, prípadnú nápravu a sprostredkovanie zastupovania pri vzniknutom spore pred súdom.

Všetky služby advokáta sú poskytované sprostredkovane, a to licencovaným advokátom.

Máte záujem o služby advokáta? Kontaktujte nás!


Naše referencie:

Vysoko hodnotim kvalitny profesionalny a ustretovy pristup, komplexne poradenstvo a zastresenie vsetkych potrebnych nalezitosti. Stretnutie bolo mozne aj pocas vianocnych sviatkov a vikendov. Kontakt na vas som uz posunula dalej 🙂 Tesim sa na dalsiu spolupracu.

Mgr. Andrea Šípošová Company CEO mA-Mount, spol. s.r.o.

Ocenujem kvalitu poradenstva. Riesili sme prácu v zahranicií a dostali sme odpoved na kazdu otazku, priame jednanie aj cena super. U inych som ocakaval vyssiu uroven – nebudem menovat. Urcite sa na Vas obratim aj v inej veci. (Zdroj: Google Moja Firma)

Stanislav Kubala

Odporucam. Rychle a priame jednanie. (Zdroj: Google Moja Firma)

Jakub Severín